Радио Милева
понеделнички муабети

Миа Костова има љубов за сите… Ама како што има за две работи… еве и кои (ФОТО)

Миа Костова има љубов за сите… Ама како што има за две работи… еве и кои (ФОТО)

Екс водителката на најпопуларниот естраден ТВ магазин „Бекстејџ“, Миа Костова е една од ретките која социјалните мрежи не ги користи само за рекламирање се’ и сешто и себепромоција, туку и за  да овековечи дел од убавите спомени, приватноста, случките, настаните, доживувањата… Едноставно за сето она што може да биде дел од приватниот и социјалниот живот на една јавна личност!

Викендите пак, особено ден недела ако не си некаде заминат(а),  обично е „ден за по дома“, за себе и своите лични обврски и потреби. Или што би рекле: недела – „ден за бањање“. А, кај Миа и ден за да се сподели нешто на социјалните мрежи, чисто за да имаат другите понеделнички што да прават муабет и што да коментираат. Патем, таа јавно порача дека има љубов за сите… Ама како што има љубов за две работи, нема никој.

Нејзините следбеници на социјалните мрежи и тоа како знаеа тоа да го препознаат. Особено твитерџиите, па објавија и и испратија на Миа неколку твитови поврзани за нејзината љубов за сите.

Особено за нејзиниот сет „силиконски близначки“!

Зашто, како што велат, нема жена во државава што си ги сака цицките ко Миа Костова!

И… изгледа дека нема! Та, Вам Миа ви била или не ви била… МИЛФ-ица!

Туку, онаа – втората работа за која најмногу има љубов екс-водителката, Миа самата ја обзнани, па ја постираше. И не само што ја сподели, туку и за малку „ќе приумреше“ споделувајќи ја… „Од желба изгорена“ што и таа не може да им се придружи кон честитките, ама затоа пак, беше проклето искрена!

И затоа, секоја и чест! И за храбороста и за понудата…  Да има што да се прави муабет понеделнички!