Радио Милева
„јазичар“...

Миа Борисављевиќ е толку секси што мажите не можат да и одлеат дури и на јавно место: „Кој ли ти лиже образи?“ (ФОТО)

Миа Борисављевиќ е толку секси што мажите не можат да и одлеат дури и на јавно место: „Кој ли ти лиже образи?“ (ФОТО)

Српската пејачка Миа Борисављевиќ важи за една од најсексапилните на музичката сцена. Така, откако неодамна се појави во танга бикини на базенот, а нејзините фотографии ги сподели на Инстаграм, обожавателите ја прогласија за фолк кралица со најсекси задница…

Или едноставно „најгазлеста фолк кралица“ – титула која малкумина нејзини колешки би можеле да ја оправдаат и да и конкурираат. Затоа на газлестата убавица тешко кој може да и одолее, па дури и на јавно место.

Така, додека Миа се сончаше крај базенот, ја вклучи камерата на мобилниот за да си направи неколку селфи фотографии, кога одненадеж во кадарот влета машки јазик, кој пејачката буквално ја излижа како сладолед. Или подобро како куче и тоа во еден потег, па за миг ја остави во прашалници: „Кој ли тоа толку се ибезобрази, јавно да ми лиже образи?“

Малку збунета и изненадена од постапката, ама сепак среќна што на овој начин љубов и искажа токму љубовта на нејзиниот живот, нејзината невенчана посилна половина и колега, пејачот Бојан Грујиќ.

Со него Миа веќе подолго е во врска и живее во вонбрачна заедница, а од пред две години ја имаат и ќеркичката Емилија.

 

Останати вести од Радио Милева