Радио Милева

„Ми беше срам“: Зорица Брунцлик присуствувала на породувањето на ќерката, а потоа го „поткачи“ зетот

„Ми беше срам“: Зорица Брунцлик присуствувала на породувањето на ќерката, а потоа го „поткачи“ зетот
фото:зорицабрунцлик/инсатграм

Пејачката Зорица Брунцлик открива дека била во породилната сала заедно со ќерка си и дека ги прегрнувала сестрите и докторите откако се родила Милица.

Ќерката на Зорица и Кемиш пред неколку дена роди девојче. Гордиот татко Милош Вујановиќ постојано чекал пред породилната сала, додека заедно со младата мајка била Зорица.

-Бев постојано до мојата Злата, многу сум горда на неа, нон-стоп се храбревме и воодушевена сум како го поднесе тоа. Јас секако плачев како мало дете кога се заврши, од силна среќа. Подоцна ми беше срам кога видов дека се прегрнував со сите во операционала сала и дека им плачев на рамо, вели пејачката и открива поради што сопругот на Злата не бил во салата.

фото: принтскрин/инсатграм

-Знаете какви се мажите – плашливи, докторите дури не препорачуваат да се таму бидејќи често паѓаат во несвест. Затпа тато нетрпеливо чекаше пред салата за да слушне убави вести. Меѓутоа, морам да кажам дека тој прв беше со нема после мене, вели Зорица.

Семејството Аранѓеловиќ во четвртокот вечерта имаше мало славење во друштво на родителите на зетот, пријателите и кумовите, а големата веселба им претстои.

-И другата ќерка треба да се породи во август, чекаме уште едно бебе – овој шат машко, вели среќната баба Зорица.

Останати вести од Радио Милева