Радио Милева

Месец ипол по породувањето, Лора Турунџиева на прва прошетка со синчето (фото)

Месец ипол по породувањето, Лора Турунџиева на прва прошетка со синчето (фото)
фото: принтскрин/инстаграм/лоратурунџиева

Ќерката н Сузана Турнџиева, Лора Турунџиева во август претходната година се омажи и заплива во брачните води со Филип Наунов.

Младиот пар направи интимна прослава во кругот на најблиските роднини и пријатели.

Лора и нејзиниот сопруг оваа година се реализираа во една од најважните улоги, односно станаа родители на син.

Имено, на почетокот на март таа се породи во една скопска болница со царски рез.

Во текот на целата својата бременост, Лора го криеше трудничкото стомаче и не се објавуваше фотографии на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

💙👶😍

A post shared by LORA NAUNOV TURUNDZIEVA 🇲🇰/🇷🇺 (@naunov_turundzieva) on

Таа ужива во својата нова улога, а сопругот и мама Сузе секогаш се тука да помогнат во се што треба.

Деновиве, Филип и Лора го искористија топлото и убаво време, па го изнесоа својот син на прва прошетка.

фото: Принтскрин/инстаграм/лоратурунџиева

Имено, Турунџиева на социјалните мрежи сподели фотографија од првото излегување и прошетка на синчето.

фото: Принтскрин/инстаграм/лоратурунџиева

Веруваме дека максимално го искористиле сончевото време.

Останати вести од Радио Милева