Радио Милева

Мелем за тело и душа: Вака Сара Мејс се опушта во бањата (фото)

Мелем за тело и душа: Вака Сара Мејс се опушта во бањата (фото)
фото: Инстаграм

Изминатите три месеци сите наоѓаме начини како да се ослободиме од стресот поради корона кризата.

Од почетокот на март сме дома со одредени мерки за препораки за заштита, но и со одредни ограничувања за движење.

Секој од нас се труди на различен начин да го помине времето и да се рекреира, па така некои читаат книга, други гледаат филмови, пешачат, спортуваат, држат онлајн концерти, секој на свој начин.

Македонската пејачка Сара Мејс ужива заедно со своето семејество односно ќерката Илина и сопругот Димитар.

Меѓутоа, деновиве Сара одлучи да се препушти на уживање за душа и тело. Имено, таа ја наполни кадата и опушти во неа.

фото: инстаграм

Пејачката на социјалните мрежи сподели акко се релаксира во када, а во описот напиша:

„Луѓето треба да се опуштат“.

фото: инстаграм

Останати вести од Радио Милева