Радио Милева

Меган Маркл троши милиони на патување и облека, а еве како ги заработува парите

Меган Маркл троши милиони на патување и облека, а еве како ги заработува парите
фото:јутјуб/принтскрин

Меган Маркл и принцот Хари започнуваат ново животно поглавје во Америка, татковината на војвотката од Сасекс, која живееше сосема поинаков живот пред да се омажи за принцот.

Меган, како што е познато, се занимаваше со глума пред да се омажи за Хари, а според пишувањата на странските медиуми, таа заработувала околу половина милион долари годишно.

Покрај тоа, таа доби милиони долари благодарение на рекламирањето на разни брендови.

фото:јутјуб/принтскрин

Се проценува дека Меган вкупна „тежи“околу 5.000.000 американски долари, додека принцот Хари вреди точно пет пати повеќе, а двојката вкупно има околу 30.000.000.

Парите на Хари доаѓаат од разни извори и тој ќе продолжи да добива одредена сума од кралското семејство, без оглед на тоа што со Меган ја напуштија кралската функција.

фото:инстаграм/принтскрин

Тие ќе останат без неколку милиони долари годишно за патувања и облека, кои ги добиваа од принцот Чарлс.

Наводно, Меган и Хари веќе потрошиле дел од своето богатство бидејќи платиле околу 11.000.000 американски долари за куќа во Малибу.

Останати вести од Радио Милева