Радио Милева

Меган Маркл на своите пријателки во Њујорк им го открила полот на бебето

Меган Маркл на своите пријателки во Њујорк им го открила полот на бебето
фото: профимедиа

Фановите на кралското семејство со месеци чекаа на оваа информација, па сега странските медиуми шпкеулираат дека Меган Маркл го открила полот на бебето.

Како што пишува „Daily Miror“, војвотката Меган Маркл на своите пријателки во Њујорк им открила дека носи момче.

Непознат извор тврди дека Маган на своите пријателки Серена Вилијамс, Амал Клуни наводно им открила дека очекува момче, иако во јавност се зборуваше дека не сакала да го открие полот на наследникот.

Претходната недела Меган присуствуваше во Њујорк каде што Серена организираше „baby shower“. Иако ваквото однесување е против кралските правила, Меган сепак примаше подароци за нероденото бебе.

 

View this post on Instagram

 

“You do not have to be defined by your injury or disability. You may not realise or appreciate it yet, but do not underestimate the incredible impact you are having on those around you, by simply being yourself.” — The Duke of Sussex, as he and The Duchess attended the #EndeavourFundAwards. The Duke presented Shaun with the Endeavour Fund Henry Worsley Award — swipe to watch Shaun’s story. Shaun Pascoe was diagnosed with Post Traumatic Stress after numerous tours around the world with the @RoyalAirForceUK Medical Emergency Response Team. He has now set up the Forces’ Sailing Charity @TurnToStarboard, providing more than 1200 sailing opportunities to service personnel and veterans. The Endeavour Fund Awards celebrate the achievements of wounded, injured and sick servicemen and women who have taken part in remarkable sporting and adventure challenges over the last year to help with their recovery.

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

Наводно, приватниот лет за Њујорк го платила Амал Клуни.

Меган и Хари моментално се наоѓаат во Мароко, а најверојатно наскоро војвотката ќе се повлече од јавност бидејќи влегува во осмиот месец од бременоста.