Радио Милева

Меган Маркл ја продава вилата за 1,8 милион долари

Меган Маркл ја продава вилата за 1,8 милион долари
фото: профимедиа

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл моментално живее во кралската резиденција заедно со сорпугот, принцот Хари.

Меган ја продава вилата каде што живеела пред да стане сопруга на Хари и да се пресели во кралската палата.

Вилата на Меган се продава за 1,8 милиони долари.

Таа располага со четири спални соби, три бањи и зафаќа површина од 210 квадратни метри.

фото: епа/нитх/ботхма

Трговецот тврди дека во вилата доминира природна светлина со француски врати кои водат кон надворшениот простор, а за кујната вели дека е многу пријатна.

Меган во оваа вила живеела две години.