Радио Милева

Meган Маркл и принцот Хари објавија невидена фотографија од венчавката (фото)

Meган Маркл и принцот Хари објавија невидена фотографија од венчавката (фото)

По повод на престојните празници, кралското семејство преку профилите на социјалните мрежи со неколку фотографии им ги честиташе празниците на своите следбеници.

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон позираа заедно со нивните деца, Џорџ, Шарлот и бебето Луис.

Другиот пар на кралското семејство, принцот Хари и Меган Маркл го чекаат своето прво дете, па најверојатно дека следната година ќе имаат слична честитка како Вилијам и Мидлтон.

Оваа година одлучија да објават невидена фотографија од нивната венчавка.