Радио Милева

Meган Маркл и принцот Хари донеле важна одлука за крштевката на Арчи

Meган Маркл и принцот Хари донеле важна одлука за крштевката на Арчи
фото: Профимедиа

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл и принцот Хари донеле важна одлука, а тоа е тајно да го крстат синот Арчи, кој се роди на шести мај.

Ако се биде по план, Арчи ќе биде крстен за неколку дена,односно на 6 јули.

Како што вели изворот кој е запознаен со целата ситуација, церемонијата веќе е испланирана.

 

View this post on Instagram

 

ARCHIE ⚾️

A post shared by Meghan Markle (@hrhofsussex) on

„Одбраа приватна капела во дворецот на кралицата Елизабета бидејќи сакаат интимно и место кое има посебно значење за кралицата“ вели изворот.

Како и досега, кралската крштевка ќе биде интимна и во кругот на семејството, блиските пријатели и кумовите.

Меѓутоа, се уште не се знае кој ќе биде кум на крштевката. Меган и Хари истакнале дека сакат крштевката да биде интимна, а потоа ќе споделат фотографии за да може јавноста да види.

Останати вести од Радио Милева