Радио Милева

Меган Маркл го слави својот 39 роденден, а еве каква честитка доби од Кејт Мидлтон и принцот Вилијам

Меган Маркл го слави својот 39 роденден, а еве каква честитка доби од Кејт Мидлтон и принцот Вилијам
фото: гети имагес

Сопругата на принцот Хари, Меган Маркл денес го слави својот 39 роденден, а на „Инстаграм“ профилите на членовите на кралското семејство осамнаа честитки за војвотката од Сасекс.

„На војвотката од Сасекс и посакуваме среќен роденден“, пишува на фотографија која настана кога Меган и кралицата биле во посета на Честер.


Честитка пристигна и од војводата и војвотката од Кембриџ.

„И посакуваме среќен роденден на војвтоката од Сасекс“, стои во објавата.

Иако многумина се приклучија кон честитките, ги имаше и оние се побунија зошто се уште ја нарекуваат војвотка.

 

View this post on Instagram

 

Wishing a very happy birthday to The Duchess of Sussex today! ??

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) on

Инаку, Меган Маркл и принцот Хари на почетокот го напуштија кралското семејство и кралските должности.

Останати вести од Радио Милева