Радио Милева

Меган Маркл го изгуби спорот со британските медиуми, еве колкава штета треба да плати

Меган Маркл го изгуби спорот со британските медиуми, еве колкава штета треба да плати
фото: Профимедиа

Поранешната актерка и војвотка од Сасекс, Меган Маркл минатата година тужеше два весници и три оналајн портали на компанијата „The Mail on Sunday“ која ги објави писмата кои Меган ги праќала на нејзиниот татко пред веначвката со Хари.

Меѓутоа, Маркл сега го изгуби и спорот.

Таа сега мора да плати повеќе од 67 000 фунти за судски трошоци.

Според пишувањата, Меган на 22 јули прифатила да ги плати сите трошоци.

Меѓутоа, тоа како да не е доволно, па наводно во август излегува книга во која се раскажува за односите на кралското семејство.

Станува збор за биографија, а авторите на книгата тврдат дека Хари е тој инсистирал да го напуштат кралското семејство.

фото: профимедиа/тањугап

Останати вести од Радио Милева