Радио Милева

Меган Маркл е очајна: Новото правило на кралицата ја изненади војвотката

Меган Маркл е очајна: Новото правило на кралицата ја изненади војвотката
фото: Профимедиа

Кралицата Елизабета е свесна дека нејзината снаа Меган Маркл ги крши сите правила, па одлучи да стави крај на сите прекршувања.

Имено, кралицата дознала дека Меган и Хари сакаат да посвојат уште едно напуштено куче, овој пат за кучето Арчи, па кралицата поставила  нови правила.

фото: профимедиа

„Хари и Меган започнаа да работат во една од нивните канцеларии во една од кралските куќи, а Елизабета воопшто не сака да кучињата да влегуваат“ вели извор од палатата.

Кралицата додаде дека нема ништо против слободата, а таа слобода да ја користат во нивниот дом, а не во нејзиниот дворец.

„Таа и соопшти на Меган дека во нејзиниот дом може да прави што сака, но дека нема да и дозволи тоа да го прави и во нејзината палата.Меган е очајна бидејќи ги сака животните и сака да ги посвојува“ вели извор.

Останати вести од Радио Милева