Радио Милева

Медокс ја напушти: Анџелина Џоли едвај ги задржа солзите при разделбата со синот (фото)

Медокс ја напушти: Анџелина Џоли едвај ги задржа солзите при разделбата со синот (фото)
фото:профимедиа/инстаграм

Оскаровката Анџелина Џоли не ја крие тагата што нејзините деца растат брзо. Така, на аеродромот во Лос Анџелес, пред неколку собрани фотографи и папараци, таа се воздржа да не се расплаче.

Поточно, Џоли дојде да го придружува нејзиниот најстар син, Медокс, кој ќе студира во Јужна Кореја.

фото:профимедиа

Нејзиниот 18-годишен син, кого го посвои од Камбоџа како младо момче, реши да студира биолошки инженеринг.

Следните неколку години ќе ги помине на Универзитетот во Сеул, главниот град на Јужна Кореја, живеејќи во студентски дом со други студенти.

„Оди денес, затоа сум тука. Се обидувам да не плачам. Колеџот што тој го избра е многу добар, мислам дека ќе биде задоволен “, изјави Џоли (44) на еден од колегите на Маддокс, бидејќи новинарите внимателно го слушаа разговорот.

фото:профимедиа

Сестрите на Маддокс, останатите пет деца што Џоли ги има со актерот Бред Пит, не се видени на аеродромот. Се претпоставува дека тие се со нивниот татко некое време, сè додека Анџелина го снима филм во Ново Мексико.

Останати вести од Радио Милева