Радио Милева
„Се молам на Бога“

„Ме погодуваат ситуации за децата“: И Снежана Ѓуришиќ проговори за дисквалификацијата на Вања Кнежевиќ во „Ѕвездите на Гранд“

„Ме погодуваат ситуации за децата“: И Снежана Ѓуришиќ проговори за дисквалификацијата на Вања Кнежевиќ во „Ѕвездите на Гранд“
фото:снежана ѓуришиќ/инстаграм принтскрин

Пејачката Снежана Ѓуришиќ за „Блиц.рс“ откри дека најмногу ја погодуваат озборувањата што ги слуша за своите деца. Таа истакна дека се моли за здравјето на сите, дури и на оние кои негативно ја коментираат. Снежана исто така потврди дека е спортски тип, па како млада девојка тренираше џудо, а сега сака да скија.

Ѓуришиќ ја откри и тајната на нејзиниот добар изглед, но се осврна и на една од актуелните теми во медиумите, а тоа е дисквалификација на Вања Кнежевиќ од „Ѕвездите на Гранд“, каде што е еден од членовите на жирито.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Snezana.Djurisic (@snezana.djurisic_)

– Знаете како. Секој по своето однесување се претставува себе си и својата природа и својата ментална и психичка состојба. И тогаш вие сте тој што одлучува дали ќе читате негативни коментари и дали такво нешто ќе ве допре. Најмногу се молам за здравјето на сите, вклучително и оние луѓе кои се малку злобни и имаат некои лични страдања. Господ нека им помогне – рече Снежана Ѓуришиќ и откри кои озборувања најмногу ја погодиле.

– Сите за моите деца. Ме нервира и многу ме растажува. Но, се чини дека дури и тоа го надминав.
Вања Кнежевиќ беше дисквалификувана од натпреварот на „Гранд“ и сега ја снима својата нова песна, сето тоа благодарение на фолк дивата Светлана Ражнатовиќ. И еве што мисли пејачката Снежана Ѓуришиќ за тоа:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Snezana.Djurisic (@snezana.djurisic_)

– Не ми е гајле. Ако некој е дисквалификуван од ова натпреварување има и други натпревари. Зошто сега тој некој ќе биде лишен од нешто друго. Нека си ја заврши својата работа. Правилото е прекршено овде и тоа е причината. Директорот веќе го објасни сето тоа, не би сакал повеќе да зборувам, вели Ѓуришиќ.

Останати вести од Радио Милева