Радио Милева

Мартинијан Кириловски „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“, а еве какви ветувања доби од Јелена Карлеуша

Мартинијан Кириловски „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“, а еве какви ветувања доби од Јелена Карлеуша

Започна новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Во претходните емисии имавме прилика да гледаме настапи на наши Македонци и Македонки кои одлично се претставија.

Во последната емисија, настапуваше и добро познатото лице, Мартинијан Кириловски од Куманово.

Тој се претстави со песните „Грлица“ од Жељко Самарџиќ и „Параноја“ од Тропико Бенд. По неговата изведва тој доби 3 гласа, од Ана Бекута, Марија Шерифовиќ и Јелена Карлеуша.

Ана и Марија ги повлекоа своите гласови и не сакаа да бидат негов ментор, додека пак Карлеуша го задржа својот глас „да“.

„Речиси никогаш не давам глас ако не сакам да бидам ментор. Многу си сладок и имаш убава насмевка и за да бидеш ѕвезда мора да те сакаат жени. Знам дека имаш една специфичност и дека пелтачиш, а мене тоа ми е секси“ изјави Јелена.

Ана и Марија ги повлекоа своите гласови, а Драган Стојковиќ Босанац истакна дека повеќе би сакал во својата група да има народни отколку поп пејачи.

„Ти во ова музичко натпреварување ќе се победиш самиот себе, а јас ќе те научам како да бидеш најдобра верзија од себе и како се станува голема ѕвезда“, додаде Карлеуша.

Инаку и самиот Жељко Самарџиќ го видел настапот на Мартинијан , па јавно му обрати со коментар на Инстаграм.

„Браво момче, само напред“, напиша Жељко на видеото кој Кириловски го објави на Инстаграм.

фото: инстаграм

Како Карлеуша ќе го подготви Мартинијан за следниот круг, останува да видиме.