Радио Милева

Марјана Станојковска и Игор Џамбaзов со емотивни пораки се потсетија на Влатко Илиевски: „Засекогаш ќе недостигаш“

Марјана Станојковска и Игор Џамбaзов со емотивни пораки се потсетија на Влатко Илиевски: „Засекогаш ќе недостигаш“
фото: принтскрин/фејсбук/инстаграм

Македонскиот пејач Влатко Илиевски почина пред една година кога беше пронајден во својот автомбил „Тојата“.

Неговите пријатели, колеги, фанови и по една година не може да веруваат дека младиот пејач го загуби животот.

Македонската водителка Марјана Станојковска беше многу добра пријателка со Влатче, а по повод една година од неговата смрт таа се емотивна порака се обрати на социјалните мрежи.

Една година помина….Се уште не можам да поверувам и не сакам да поверувам …
Фалиш Влатче и засекогаш ќе недостасуваш, напипа Марјана на „Фејсбук“.

И македонскиот шоумен Игор Џамбазов пред неколку дена се потсети на Влатко и на убавите моменти кои ги поминувале во Дојрн.

„Една година помина….Се уште не можам да поверувам и не сакам да поверувам …
Фалиш Влатче и засекогаш ќе недостасуваш“, напиша Џамбазов.

фото: фејсбук/инстаграм