Радио Милева

Марија Шерифовиќ по ситуацијата со коронавирусот во „Ѕвездите на Гранд“: „Се плашам што следи!“:

Марија Шерифовиќ  по ситуацијата со коронавирусот во „Ѕвездите на Гранд“: „Се плашам што следи!“:
фото:марија шерифобиќ/инсатграм

Марија Шерифовиќ ги поздрави своите фанови на во живо преку социјалната мрежа Инстаграм, и откри дека не и е дојдено до пеење.

Во оваа прилика, таа посака брзо закрепнување на својот колега Ѓорѓе Дејвид кој е болен од корона, забележувајќи дека знае дека му е укажана соодветна грижа.

Во секој случај, пејачката во еден момент призна дека се уште е исплашена од „сè што стои зад ова“.

фото:марија шерифобиќ/инсатграм

– Не ми е пее искрено. Денес е мојата најлоша ноќ и ден, морам да признаам …Поентата на ова вклучување е да ве видам и да ме видите. Би било убаво да пеам вечерва, но тоа не е ситуацијата “, рече Марија.

– Му праќам позитивни мисли, знам дека тој е под соодветна грижа и му посакувам брзо закрепнување. Најтешка ситуација, исплашена сум од сè ова … – признава во еден момент.

Останати вести од Радио Милева