Радио Милева

Марија Шерифовиќ на плажа во Шпанија заедно со мама Верица, а Карлеуша и порача: „Нема да те пуштат на граница!“(фото)

Марија Шерифовиќ на плажа во Шпанија заедно со мама Верица, а Карлеуша и порача: „Нема да те пуштат на граница!“(фото)
фото:инсатграм/марија шерифовиќ

Пејачката Марија Шерифовиќ во моментов ужива на одмор во Шпанија, од каде со широка насмевка ги поздравува обожавателите преку Инстаграм.

Колку убаво си поминува на море, гледаме на фотографиите што ги објавува, а веруваме дека расположението е исто и за нејзиното добро друштво – нејзината мајка Верица.

Имено, Марија документираше еден прекрасен момент со својата мајка, пејачката Верица Шерифовиќ, а обожавателите веднаш ја забележаа сличноста меѓу двете.

фото:инсатграм/марија шерифовиќ

„Мајка“, напиша Марија под фотографијата, а меѓу првите кои оставија коментар, беше Јелена Карлеуша:

-Продолжи така да темнееш и нема да те пуштат преку граница, се пошегува Карлеуша на сметка на тенот на нејзината колешка и пријателка.

 

Останати вести од Радио Милева