Радио Милева

Марија Шерифовиќ ја прекина самоизолацијата и откри дека ги побарала Саша Поповиќ и Босанац (фото)

Марија Шерифовиќ ја прекина самоизолацијата и откри дека ги побарала Саша Поповиќ и Босанац (фото)
фото:марија шерифовиќ/инстаграм

Марија Шерифовиќ неодамна имаше концерт кој не го одложи заради пандемијата од коронавирус, што многумина ја осудија.

Марија сега, ги извести следбениците на социјалните мрежи дека за прв пат после седум дена излегла од самоизолација, а судејќи според фотографијата, пејачката успеала да набави маска.

фото:принтскрин/марија шерифовиќ/инстаграм

Шерифовиќ напиша дека ситуацијата на улиците на главниот град е многу подобра отколку во првите денови од воведувањето вонредна состојба и дека на нив има далеку помалку луѓе и пензионери.

“Драги Браво, денес за прв пат за 7 дена излегов од дома. Морав да одам до банка затоа што немам онлајн банкарство. Јас ги платив сметките и оние на Јоки. Носев маска и раквици. Бев сама во банката и вработената која носеше маска и нараквици. Им се јавив и на Саша Поповиќ и Босанец да ги прашам дали им е потребна храна или лекови.Одев пеш 6,5 километри. Подоцна ќе одам да си купам крофна. Се плажам дека ќе се здебелам, затоа што цело време сум во куќата “, напиша Марија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic) on

Останати вести од Радио Милева