Радио Милева

Марија Шерифовиќ „бесна“ на фановите: Ако го направите тоа ќе ве блокирам!

Марија Шерифовиќ „бесна“ на фановите: Ако го направите тоа ќе ве блокирам!

Најпопуларната регионална музичка пејачка Марија Шерифовиќ важи за некој што нема влакна на јазикот, па секогаш го кажува тоа што го мисли.

Познато е дека Шерифовиќ е фан на Лепа Брена, па така пред неколку месеци Марија ја покани Брена да и биде гостинка на нејзиниот концерт, при што фолк дивата прифати со задоволство.

фото: С.А

Неодамна, Марија и Брена настапуваа и во Македонија на Струмица Опен Фестивал.

И двете пејачки периодов се актуелни со настапи и концерти, но Брена исто така се подготвува и за својот спектакулерен концерт на 20 октомври во „Штарк Арена“.

По тој повод, Марија на „Инстаграм стори“ го сподели официјалниот банер за концертот, а во описот направи анкета кој ќе оди на концертот.

Пејачката се пошегува дека оние кои ќе кликнат на „НЕ“, ќе ги блокира.

фото; инстаграм