Радио Милева
широкоград потенцијал

Марија од „Ај Кју“ среде поле во проѕирен миле фустан, а во фокусот повторно бујните гради (фото)

Марија од „Ај Кју“ среде поле во проѕирен миле фустан, а во фокусот повторно бујните гради (фото)
фото:марија ај кју/инстаграм

Бојан и Марија од музичкото дуо „Ај Кју“ неодамна настапија на „Макфест“ со песната „Ти си ми сон“, а нешто подоцна ги спакуваа куферите и заминаа да живеат во Англија откако добија виза.

Засега нема ништо ново да објават од Кралството на социјалните мрежи, но затоа тука се провокативните фотографии и стајлинзи на Марија.

Меѓу поновите објави на нејзиниот Инстаграм се најде фотографија на која таа позира среде поле облечена во бел “миле” фустан.

 

View this post on Instagram

 

Во новото издание на #Vogue ќе читате:

A post shared by Maria Eye Cue (@mariaeyecue) on

Транспарентноста на овој бохо модел ја разбранува фантазијата на следбениците. Особено во фокус беа нејзините гради кои доминираа од целосната слика. Суптилната провокација и разголувањето станаа дел од јавното претставување на Марија, а неодамна токму на „Макфест“ уште еднаш покжа дека е умешна во тоа.

 

View this post on Instagram

 

You are my dream… 🎼 #makfest2020

A post shared by Maria Eye Cue (@mariaeyecue) on

Имено, Марија беше облечена во тоалета, во која изгледаше прилично предизвикувачки, со сето она што мајката природа и го дарила, а модната креаторка сето тоа го спакувала во крецијата која го сервираше на увид нејзиниот потенцијал.

Останати вести од Радио Милева