Радио Милева
„Не бегам од тага“

Марија Килибарда за тешкиот период: „Три години имав психички проблеми бидејќи другите очекуваа да станам мајка“

Марија Килибарда за тешкиот период: „Три години имав психички проблеми бидејќи другите очекуваа да станам мајка“
фото:марија килибарда/инстаграм принтскрин

Познатата водителка Марија Килибарда (40) не крие дека зад неа стои тежок период.

– Ги надминав своите ментални проблеми – призна Килибарда на почетокот, потенцирајќи дека успеала благодарение на психотерапијата.

– Ми требаа три години да го разбијам до најмалите парчиња. Сè ме повреди, затоа што не бев она што другите го очекуваа од мене, домаќинка и мајка – додаде таа за „Стори“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by marija kilibarda (@kilimara)

– Тие терапии ми помогнаа да останам на нозе. Колку и да беше тешко, научив важна лекција, а тоа е да не бегам од тага. Сосема е легитимно да седите дома два дена и да плачете. И тогаш стануваш и велиш почекај, морам да го работам ова. Животот е ролеркостер, не можеме секогаш да бидеме полоши – изјави Марија неодамна преку социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by marija kilibarda (@kilimara)

Сега Марија завршува со мислата дека тоа што се уште не се реализирала како мајка не ја прави помалклу среќна жена.

Останати вести од Радио Милева