Радио Милева

Марија Килибарда повторно среќна во љубовта: Еве кој го освои срцето на водителката

Марија Килибарда повторно среќна во љубовта: Еве кој го освои срцето на водителката
фото:инстаграм/принтскрин/килимара

Една од најубавите жени во Србија, по долго време, конечно е емотивно исполнета.

Водителката Марија Килибарда (39) е во врска со Бранислав Вучелиќ, син на новинарот и политичар Милорад Вучелиќ и актерката Лилjана Драгутиновиќ.

Според магазинот „Hello“, парот ужива во љубовта веќе четири месеци, но цело време ја кријат својата романса од јавноста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by marija kilibarda (@kilimara) on

Познато е дека убавата и харизматична ТВ водителка го задржува својот приватен живот и има многу лојални пријатели, но ниту една љубов не може да остане тајна долго, особено кога и двајцата немаат причина да го сокријат тоа, освен фактот дека не сакаат да бидат „тема на денот“.

 

View this post on Instagram

 

Neki #tb su bolji od drugih. Kao npr. oni koji se odnose na kilazu ?

A post shared by marija kilibarda (@kilimara) on

На прашањето на новинарите дали тоа е вистина, Марија во свој стил одговори дека е среќна, не сакајќи да открие детали.

“Вистинското прашање е – дали сум среќен, а одговорот е – Среќна сум. Јас уживам во тоа што е можно повеќе во околностите во кои живееме. На крајот на краиштата, како да не се воодушевам кога станав тетка минатата недела”, изјави Марија за споменатиот медиум .

Останати вести од Радио Милева