Радио Милева
Музички талент како мама

Мамина убавица: Погледнете како изгледа наследничката на Снежана Ѓуришиќ (фото)

Мамина убавица: Погледнете како изгледа наследничката на Снежана Ѓуришиќ (фото)
фото:снежана ѓуришиќ/инстаграм

Пејачката Снежана Ѓуришиќ ја има ќерката Маја, која живее во Америка и за која многумина тврдат дека е нејзина копија.

Маја ги наследи впечатливи црти на лицето и музичкиот талент од нејзината мајка. Пред неколку години, таа настапи со неа на нејзиниот солистички концерт, и покажа дека одлично пее, но набрзо се откажа од својата пејачка кариера.

Како што подоцна изјави мама Снежана, Маја го стори тоа затоа што едноставно не сака да биде дел од јавната сцена. Како позната наследничка, таа не може целосно да избега од јавноста.
Снежана често објавува фотографии од својата ќерка на Инстаграм профилот, која веќе подолго време живее во Америка со сопругот и двете деца.

Тие се причина за честите патувања на Снежана во Чикаго, а пејачката сака наскоро да оди кај нив.

фото:принтскрин/инсатграм

-Сè уште не сум сигурна што да правам за ситуацијата со корона. Ова е веројатно бесконечно лудило. Инаку, не ми претставува проблем, одам кај Маја кога сакам. Но, повторно велам, нема да одам ниту таму ако има затворање во Србија и во Америка. Ќе видиме каква ќе биде состојбата, јас сум некој што не сака да ризикува – рече Снежана за „Гранд“ магазин.

Судејќи според нејзиниот Инстаграм, Маја се занимава со нега и убавина, односно е шминкерка и козметичарка.

Останати вести од Радио Милева