Радио Милева

Мамин шампион: Тијана Дапчевиќ на социјалните мрежи се пофали колку се гордее со својот син

Мамин шампион: Тијана Дапчевиќ на социјалните мрежи се пофали колку се гордее со својот син
фото: принтскрин/инстаграм

Пејачката Тијана Дапчевиќ постојано е на релација Белград – Скопје, па своето време го поминува или во работни обврски или пак со најмилите.

До неодамна имавме прилика да ја гледаме во улогата на Ула во „Преспав“, а доби и улога во еден белградски театар.

Пејачка, актерка, водителка, се талентите кои може да се препишат на Дапчевиќ, а во сите нив одлично се снаоѓа.

А дали нејзиниот син го наследил талентот од мама или тато?Во една прилика, Тијана истакна дека нејзиниот син има дарба за глума, но дека многу се срами.

фото: принтскрин/инстаграм

Меѓутоа, деновиве пејачката се пофали дека Вук е фан на спортот и тоа кошарката.

На својот „Инстаграм“, пејачката објави видео на кое нејзиниот син зборува колку му е важно да се занимава со спорт.

„Кога давам кош, тогаш се чувствувам слободно“ вели Вук во интервјуто.

 

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

 

“Kad dajem koševe tada se osećam slobodno”❤️❤️❤️❤️🥇🥇🥇🥇🥇🏆🏆🏆 majkino čudo💫

Објава коју дели Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) дана

Веруваме дека Дапчевиќ е горда на талентот и успесите на својот син, а дали ќе тргне по стапките на мама или тато останува да видиме.

За потсетување, Тијана е во брак со Милан Дапчевиќ, а на почетокот на годината истакна дека сака да стане мајка по вторпат.