Радио Милева

Македонските ѕвезди изразија сочувство до семејствата на загинатите во трагичната сообраќајна несреќа

Македонските ѕвезди изразија сочувство до семејствата на загинатите во трагичната сообраќајна несреќа
фото:инсатграм/karolinagoceva/tamaratodevska/kaliopibukle

Веста за трагичната автобуска несреќа која вчеравечер се случи на автопатот Скопје-Тетово кај местото Карпалак, ја потресе целата земја.

Емпатијата за 15-мината загинати и оние кои се борат за живот не одмина никого, а социјалните мрежи се преполни со фотографии од свеќи и пораки со сочувство до семејствата на настраданите.

Македонските јавни личности на своите профили се огласија за претажниот ден кој не дозволи да помислиме на ништо друго.

Меѓу нив беа: Каролина Гочева, Тамара Тодевска,Елена Ристеска,Игор Џамбазов, Лила Филиповска и многи други….

-Неизмерна болка и тага чувствувам за изгубените животи во денешната тешка сообраќајна несреќа. Посакувам од срце брза закрепнување на повредените. Моето сочувство до семејствата на починатите, напиша Тамара Тодевска.

 

View this post on Instagram

 

Тажно, тажно… претажно.. 🥺😔😢 Сочувство до семејствата!!!

A post shared by ELENA RISTESKA ARTIST (@elenaristeska_era) on

-Тажно, тажно…претажно… Сочувство до семејствата!!!, порача Елена Ристеска.

-Вечерва сме сите во мисилите со семејствата на настраданите и повредените во денешната трагедија. Многу, многу тажен ден за Македонија. Примете искрено сочувство – се обрати и Каролина Гочева.

 

View this post on Instagram

 

ТАГА…

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

Игор Џамбазов само кратко напиша „ТАГА“

-Нека им е светол патот…нека почиваат во мир. Сочувство на семејствата на загинатите во оваа огромна трагедија, напиша Лила Филиповска.

-Вечерва, Македонија е во црнина…сочувство за семејствата на загинатите…се молам за брзо закрепнување на повредените. Едно сме, пиша Дани Димитровска.

Сочувство до семејствата на загинатите упати и Калиопи „Со молитва за настраданите во денешната тешка сообраќјна несреќа во Македонија. Сочувство до нивните семејства.

-Кобна 13-ка за сите нас. 13.02.2019. Сочувство до семејствата на загинатите, пишува водителката Елена Стефановска.

И Викторија Лоба беше меѓу оние кои изразија сочувство: „Многу жално, многу…Искрено сочувство до семејствата на загинатите.

 

View this post on Instagram

 

😞

A post shared by Slatkaristika (@iamslatkaristika) on

Слаткар остави фотографија со „емотикон“ од која посака да се помолиме за сите.

-Да се молиме за нашите граѓани-порача и манекенката Катарина Ивановска.

-Искрено сочувство до семејствата на загинатите…Сите позитивни мисли за повредените….Ужасна трагедија- напиша водителката Миа Костова.

Останати вести од Радио Милева