Радио Милева

Македонската фолкерка ја прашаа со колкумина имала сексуални односи – еве го нејзиниот одговор

Македонската фолкерка ја прашаа со колкумина имала сексуални односи – еве го нејзиниот одговор
фото: принтскрин/инстаграм

Македонските јавни личности социјалните мрежи ги користат да ги информираат фановите за своите активности, ангажмани, за своите новитети, настапи…

Исто така тие ги користат и своите профили за да најават нова песна,турнеја,но и да поразговараат со фановите односно следбениците.

Една од опцијата на „Инстаграм стори“ е да може да поставувате прашања и да добиете одговор од корисникот.

фото: Принтскрин/инстаграм/адријанакеш

Оваа опција или активност ја користат многу познати кога сакаат да ги прашат своите фанови за некои мислење или пак кога имаат слободно време кое го посветуваат на фановите.

фото: принтскрин/инстаграм/адријанакеш

Така, македонската фолкерка Адријана Кеш деновиве одговараше на прашања на „Инстаграм“.

Еден од фановите ја праша Кеш со колку секс имала сексуални односи, а таа одговори:

„Не е интересно да ти кажам со број…појако ќе биде да ти кажам со име и презиме кога веќе водиш евиденција нека биде како треба“ одговори пејачката.

фото: принтскрин/инстаграм