Радио Милева

Македонската фолк пејачка со здравица им честиташе на Цеца и Анастасија за внукот (фото)

Македонската фолк пејачка со здравица им честиташе на Цеца и Анастасија за внукот (фото)
фото:сани гроздановска/инстаграм

Семејството Ражнатовиќ сега е пошироко за уште еден член – се роди наследникот на Вељко Ражнатовиќ и внукот на фолк ѕвездата Цеца.

Српските медиуми преплавија со информациите околу породувањето, бебето, среќното и весело семејство…

Тука беа и честитките од многуте нивни фанови кои ги следат на социјалните мрежи,а меѓу многуте, Ражнатовиќ имаа честитка и од Македонија.

фото:сани гроздановска/инсатграм

Имено, фолк пејачката Сани Гроздановска во друштво направи здравица за новородениот Жељко. Ги чукнаа чашите со пиво и посакаа да биде жив малиот наследник.

Сани во објавата ги означи Цеца и нејзината ќерка Анастасија,а со тоа покажа дека и е драго за новороденчето и среќниот ден на познатото српско семејство.

Останати вести од Радио Милева