Радио Милева
Уживање за сите сетила

Македонска риба во Анталија: Милена Антовска го почна летото порано со тело за чиста 10-ка (фото)

Македонска риба во Анталија: Милена Антовска го почна летото порано со тело за чиста 10-ка (фото)
фото:милена антовска/инстаграм принтскрин

За ТВ водителката Милена Антовска и уште неколку нејзини колеги, стилисти, пејачи… летото 2021 започна порано.

Имено, тие имаа можност преку маркетинг соработката со една туристичка агенција, да ја посетат Анталија и да го уживаат морето и сонцето во пролет, односно да уживаат во рано лето за нив.

Уште пред полетувањето од скопскиот аеродром, Милена ги извести своите следбеници за патувањето во Турција и не ја сокри возбудата дека после подолг период ќе се препушти на уживање и барем малку ќе заборави на корона.

Откако се смести и распакува, првото нешто кое и падна на памет да го прави беше да облече костим за капење и директ на плажа под сончевите зраци.

-Кога после скоро две години ќе отидеш на море и не знаеш што попрво да направиш. Јас решив да почнам со плажа и сончање- пишува Милена.

Фотографиите беа неизбежни, а Милена покажа дека е во завидна форма.

фото:милена антовска/инстаграм принтскрин

Македонска риба во Анталија, ова тело на модел тешко да не изнуди погледи.

Останати вести од Радио Милева