Радио Милева
тажни вести

Мајката на Сергеј Четковиќ починала од коронавирус, а ја погребал на неговиот роденден

Мајката на Сергеј Четковиќ починала од коронавирус, а ја погребал на неговиот роденден
фото: стори

Пејачот Сергеј Четковиќ имал најтажен роденден во својот живот.

На роденоденот (8ми март) тој наполни 45 години, но и ја погреба неговата мајка Драгица која почина како последица на коронавирусот.

Сергеј е исплашен и за неговиот татко Слободан кој е примен во болница поради корона, но и за сопругата Кристина која исто така е заразена.

фото: приватен албум

Познатиот пејач не сакал да ги коментира тажните вести.

„Немам никакви изјави, не сум подготвена за било каква изјава. Ви благодарам“, изјавил Черковиќ.

Потсетуваме, мајката на Сергеј беше фармацевт.

Останати вести од Радио Милева