Радио Милева
коронашки роденден

Мајката на Милена Антовска во изолација славеше роденден, а ќерката и приреди изненадување во кое не можеа да уживат во целост

Мајката на Милена Антовска во изолација славеше роденден, а ќерката и приреди изненадување во кое не можеа да уживат во целост
фото: Принтскрин/инстаграм/милена атновска

Водителката Милена Антовска деновиве имаше убав повод за радување.

Имено, нејзината мајка славеше роденден и тоа јубилијен односно 60ти.

Меѓутоа, како што истакна водителката во кусите приказни на „Инстаграм“, нејзините родители се во изолација поради короната, па мајка и не можела да прослави како што треба.

фото: Принтскрин/инстаграм/милена атновска

Но, затоа е тука нејзината ќерка која го одбележа роденденскиот ден.

Имено, Милена со торта во рака и маска на лице се упати во домот на нејзината мајка, па и направи мало изненадување од дистанца.

фото: Принтскрин/инстаграм/милена атновска

Таа и отпејаа роденденска песна, а овој момент го сподели на „Инстаграм стори“.

фото: Принтскрин/инстаграм/милена атновска

фото: Принтскрин/инстаграм/милена атновска

Се надеваме дека изолацијата што побрзо ќе заврши, па водителката и нејзината мајка ќе го одбележат роденденот.

Останати вести од Радио Милева