Радио Милева

Мајката на Меган Маркел откри тајна за принцот Хари: Еве каков зет е!

Мајката на Меган Маркел откри тајна за принцот Хари: Еве каков зет е!

Дорија Регланд, мајката на Меган Маркел беше една од највпечатливите личности на кралската венчавка, а неодамна отрки каков зет е принцот Хари.

Дорија го привлече вниманието со тоа што седеше сама на страната на невестата, но она што го направи принцот Хари ја воодушеви мајката на принцезата.

Омилен момент на венчавката за Дорија беше кога нејзината ќерка го кажала судбоносното „да“, но и тоа што се сретна со кралицата Елизабета.

Принцот Хари направи феноменален потег кога и објасни на мајката на Меган што може да очекува од таа средба и кои правила треба да ги почитува.

Дорија беше воодушевена од овој гест, па нема сомнеж дека е среќна што Хари и е зет.

фото:Профимедиа