Радио Милева

Мајката на Меган Маркл како девојка: Дорија уловена во храбра комбинација (фото)

Мајката на Меган Маркл како девојка: Дорија уловена во храбра комбинација (фото)

Мајката на новата британска принцеза Меган Маркл е уловена во опуштено издание во прошетка со кучињата, а сите забелажаа дека Дорија има тело како тинејџерка.

Иако е во седмата деценија од животот, Дорија носи шорцеви во кои ги истакнува нозете на кои нема целулит.

Познато е дека Дорија беше инструктор на јога, која ја применува и денес, па не е ни чудно што во седмага деценија од живтот може да им парира на млади девојки, а некои дури може да и позавидат.

фото: профимедиа