Радио Милева
Славенички расположени

Мајката на Катарина Грујиќ ја живее седмата деценија, а изгледа многу помлада (фото)

Мајката на Катарина Грујиќ ја живее седмата деценија, а изгледа многу помлада (фото)
фото:katarina gruji'/instagram

Мајката на пејачката Катарина Грујиќ го прослави својот 62-ри роденден, а многумина се воодушевени од нејзиниот младешки изглед, иако таа ја живее седмата деценија.

Имено, Катарина и честиташе на својата мајка на Инстаграм профилот, а по тој повод објави заедничка фотографија.

Она што може да се забележи е дека мајката на познатата пејачка изгледа исклучително млада и убава и дека никој не би ни претпоставувал дека наполни 62 години:

„Никогаш не би рекла дека е стара, жената изгледа двојно помлада“, „прва дама “,„ можете да видите кога доаѓа силата “… се само некои од коментарите.


– Мојот живот, моја љубов, најдобрата мама на светот, среќен ти роденден. Дека си жива и здрава за мене 105 и повторно. Здравје да ви служи, среќа да ве следи, сакајте да бидете насекаде околу вас!

Останати вести од Радио Милева