Радио Милева

Мајката на Јелена Карлеуша почина пред 9 дена, а еве што ќе направи пејачката со нејзината куќа

Мајката на Јелена Карлеуша почина пред 9 дена, а еве што ќе направи пејачката со нејзината куќа

Мајката на Јелена Карлеуша, Дивна Карлеуша почина на 3 март во Белград, а пејачката се уште е неутешна поради загубата.

Имено, Карлеуша наводно одлучила да го промени своето име, односно на Јелена да го додаде Дивна, а исто така планира да сними и песна за нејзината мајка.

Меѓутоа,како што пренесуваат српските медиуми Јелена одлучила никогаш да не ја продаде куќата на нејзината мајка и на тој начин да го зачува споменот.

фото: ана паунковиќ

„Јелена секогаш велеше дека нејзината мајка и е центарот на вниманието, па тешко ја поднесува нејзината смрт. Таа одлучи да не ја продава нејзината куќа, а нема ни да ги фрла работите кои се во домот. Јелена сака се да остане исто за да се потсетува на нејзината мајка кога ќе го посети домот“ вели извор за еден српски портал и додава:

фото: ана паунковиќ

„Дивна не сакаше да си оди од домот. Јелена и нејзиниот сопруг Душко сакаа да и купат луксузен стан, но водителката не сакаше да слушне за тоа. Таа куќа се наоѓа на крајот на улицата и таму Дивна имаше мир кој не сакаше никој да и уништува“ вели изворот.

фото: Немања Николиќ

За потсетување, Јелена поради смртта на нејзината мајка привремено ги напушти „Ѕвездите на Гранд“ каде беше дел од жирито, а на нејзино место дојде Ивана Петерс.