Радио Милева

Мајката на Филип Живојиновиќ е вистинска дама, а ова е неговиот очув (фото)

Мајката на Филип Живојиновиќ е вистинска дама, а ова е неговиот очув (фото)
фото:принтскрин/еспресо.рс

Поранешниот тенисер, Боба Живојиновиќ го доби синот Филип од бракот со неговата поранешна сопруга Зорица.

Боба се ожени со Лепа Брена во 1991 година, и тој сè уште е во добри односи со Зорица, мајката на Филип.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Filip Zivojinovic (@carpediem_fbz) on

По Боба, Зорица најде среќа со поранешниот хрватски кошаркар Иво Накиќ, со кого има две деца, синот Марио Накиќ и ќерката Ива Накиќ.

Бидејќи денес му е роденден, Зорица ја сподели нивната заедничка фотографија на својот профил на Инстаграм со описот: „Среќен роденден, драг мој, најдоброто допрва треба да дојде“.

Останати вести од Радио Милева