Радио Милева

Мајката на Џенифер Лопез наполни 74 години – еве како изгледа госпоѓа Гвадалупе (фото)

Мајката на Џенифер Лопез наполни 74 години – еве како изгледа госпоѓа Гвадалупе (фото)
фото:танјуг

Џенифер Лопез е инспирација за многу луѓе ширум светот, а актерката и пејачка истакнува дека една особа за неа е голем пример.

Во прашање е нејзината мајка, Гвадалупе, која наполни 74 години. Џеј Ло и посака на мајка си се најдобро и и посвети емотивен статус и видео снимка.

фото:инстаграм

– Луѓето ме прашуваат од каде ја добивам мојата енергија, мојата сила, моите танцови движења … добро, сега знаете … Гвадалупе … мајка ми … колку што можам да се сетам, можам да ја видам како танцува, се смее и како ја осветлува секоја просторија во која се наоѓа. Таа е дефиниција за младешка и безвременост на сите времиња … таа сакаше музика и филмови, историја и мјузикли и веруваше во вистинска љубов … и сето тоа го стави во мене … и јас се подобрив со тоа. Ме направи она што сум денес …ти полниш 74 години. Мамо, убава како и секогаш, жива како никогаш досега и сè уште танцува како тинејџерка … благодарам што ме сакаше на свој начин, за сето она што сум, нема доволно зборови, те сакам засекогаш. Среќен роденден, ти си сила на природата … -напиша Џеј Ло.

Погледнете го видеото:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Останати вести од Радио Милева