Радио Милева

Мајката на Дарко Лазиќ откри дали свршеницата го оставила пејачот

Мајката на Дарко Лазиќ откри дали свршеницата го оставила пејачот

Дарко Лазиќ се уште се наоѓа во болница во Земун каде што заврши по тешка сообраќајна несреќа.

Пејачот секојдневно го посетуваат неговите родители, а деновиве српските медиуми пишуваа дека свршеницата Марина донела одлука да го напушти и да ја раскине врската.

Меѓутоа, мајката на Дарко Лазиќ, Бранка за „Телеграф“ ги демантираше овие пишувања.

„Не е точно. Марина доаѓа секоја вечер, не доаѓа наутро“, изјави мајката на пејачот.

За потсетување, Марина и Дарко се во врска повеќе од шест месеци и тој пред сообраќајката изјави дека е многу заљубен и среќен.

Останати вести од Радио Милева