Радио Милева

Мајката на Бритни Спирс очајна поради здравствената состојба на ќерката, од судот побарала да учествува во лекувањето

Мајката на Бритни Спирс очајна поради здравствената состојба на ќерката, од судот побарала да учествува во лекувањето
фото: Профимедиа

Пејачката Бритни Спирс кон крајот на април излезе од психајатрска болница, меѓутоа нејзината мајка Лин Спирс е загрижена за нејзината здравствена состојба.

Поранешниот менаџер на пејачката истакна дека таа е во лоша здравствена состојба бидејќи со нејзиниот живот управува нејзиниот татко.

Пејачката која зад себе има бурно психичко минато, а од 2007 година кога доживеа нервен слом со неа управува нејзиниот татко. Како што пренесуваат медиумите мајката на пејачката побарала од судот да учествува во нејзиното лекување.

Лин вели дека таткото на Спирс не и дозволува да се меша во нејзиниот живот, поради што морала да се обрати на судот.

Наводно, Бритни и во психатриската болница била против сопствена желба.

Останати вести од Радио Милева