Радио Милева

Мајка и ќерка како од моден магазин: Mилена Антовска и наследничката во сличен стајлинг на дождот

Мајка и ќерка како од моден магазин: Mилена Антовска и наследничката во сличен стајлинг на дождот
фото: принтскрин/инстаграм

Летната сезона и летните одмори веќе завршија, иако оваа година не беа како порано, кој можеше искористи да замине некаде на одмор и да ги наполни батериите.

Веќе е крајот на месец септември, а со тоа и есената е во полн ек, па наместо сонце се повеќе се зачестени дождови и врнежи, а летната гардероба ја заменуваме со есенска.

Македонската водителка Милена Антовска поради коронавирусот често беше на терен и ги известуваше гледачите за најновите случувања.

фото: притнскрин/инстаграм

Кога не е пред ТВ екраните, Антовска најчесто своето време го поминува со своето семејство, односно ќеркичката Лана Марија и сопругот.

Малата Лана Марија е во период кога како и секое дете ги имитира и сака да биде како родителите, а во случајот ќеркичката на водителката се облече во сличен стајлинг како Милена.

фото: притнскрин/инстаграм

Така, на Фејсбук кај Антовска се најде објава на која мајката и ќерката имаат ист стајлинг.

Имено, Антовска е облечена во фармерки, мајца и црно есенско палто во комбинација со кратки чизми, а таков стајлинг има нејзината ќерка.

фото: притнскрин/инстаграм

Под објавата се најдоа позитивни коментари односно фејсбук пријателите искоментираа дека се убавици.

Инаку, Лана Марија неодамна наполни три години.

Останати вести од Радио Милева