Радио Милева
тотално различни

Мајка и е панаѓурска фолк пејачка и скандалозна ријалити ѕвезда, а таа суштинска спротивност од неа: Запознајте ја ќерката на Весна Вукелиќ – Венди (ФОТО)

Мајка и е панаѓурска фолк пејачка и скандалозна ријалити ѕвезда, а таа суштинска спротивност од неа: Запознајте ја ќерката на Весна Вукелиќ – Венди (ФОТО)

Весна Вукелиќ, попозната како Венди, Вандета – Берета или кралицата на панаѓурите, е српска пејачка, актерка, модел, водителка и учесник во разни реални шоуа.

Таа  е позната во јавноста со години, но малкумина знаат како всушност изгледа нејзината наследничка, Николета.

Имено, Весна е во брак многу години со поранешниот фудбалер Бранимир Бањац, со кого ја има ќерката Николета.

Венди не сака да зборува премногу за својата ќерка, а во една прилика ја коментираше со зборовите:

„Ќерка ми е всушност мој производ. За да ја заштитам од се’, затоа што е девојче со висока памет, ја пратив да тренира тенис на возраст од три и пол години. Сега е тениски судија и моментално студира на државниот универзитет, на Економскиот факултет“ – рече Венди и додаде:

„Таа не ја сакаше таа празна афирмација, тоа силување на социјалните мрежи иако јас секогаш можам да ја туркам да работи каква било јавна работа, но за мене тоа е утопија! На тој начин, детето се сервира како свинска глава на послужавник“ – рече Венди за својата ќерка Николета.

Останати вести од Радио Милева