Радио Милева
наследничка за машала...

Мајка и е една од најпознатите српски ТВ водителки, а Сара Миа Јокиќ е вистинска секс- бомба! (ФОТО)

Мајка и е една од најпознатите српски ТВ водителки, а Сара Миа Јокиќ е вистинска секс- бомба! (ФОТО)

Ќерката на познатата српска водителка Леа Киш, Сара-Миа Јокиќ, веќе навлезе во телевизиските води со авторската емисија „Живот плус“.

За нејзиниот емотивен живот малку се знае, а Сара-Миа вели дека не сака тоа да биде во фокусот на нејзиното појавување во јавноста.

Оваа привлечна русокоса има изобилство фотографии на Инстаграм на кои ги истакнува своите облини, но промовира и здрав начин на живот.

Таа многу потсетува на неговата мајка кога станува збор за физички изглед, а кога ќе се  соблече во бикини, навистина има што да покаже.

Она што предизвикува најголемо внимание на нејзините нови фотографии е извајаниот задник, што машкиот дел од популацијата гласно го  пофали.

И самата Сара е свесна за своето тело, па редовно знае да ги израдува своите следбеници со нови скокотливи фотографии на социјалните мрежи.

 

Останати вести од Радио Милева