Радио Милева
идна мама

Маја Шупут е за прв пат бремена: Пејачката цвета од среќа во седмиот месец, а трудничкото стомаче во прв план (ФОТО)

Маја Шупут е за прв пат бремена: Пејачката цвета од среќа во седмиот месец, а трудничкото стомаче во прв план (ФОТО)

Хрватската музичка ѕвезда Маја Шупут е бремена за прв пат и едвај чека да стане мајка. Пејачката го чека своето прво дете со сопругот Ненад Татринов, а приновата би требало да им пристигне во март.

Маја привлече големо внимание со еден пост на социјалните мрежи. Таа на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која го истакна трудничкото стомаче, со што им покажа на сите колку добро изгледа, но откри и дека е бремена во седмиот месец.

“И влеговме во 7-ми месец. Растеме”, напиша Маја во описот на фотографијата. Да потсетиме, идната мајка неодамна го откри и полот на бебето за јавноста, а станува збор за момче.

Останати вести од Радио Милева