Радио Милева
Подготовки...

Маја Шупут бремена позираше во костим за капење и покажа дека и годи бременоста во петтата деценија од животот (фото)

Маја Шупут бремена позираше во костим за капење и покажа дека и годи бременоста во петтата деценија од животот (фото)
фото:маја шупут/инстаграм принтскрин

Пејачката Маја Шупут остана бремена на 41 година. Наскоро ќе го роди своето прво дете, а судејќи според фотографиите што ги објави, никогаш не изгледала подобро.

Имено, Маја објави фотографија во едноделен костим за капење во шестиот месец од бременоста и воодушевена од затегнатото тело. „Станувате се поубава и поубава, навистина ти годи бременоста, буквално сте совршени“, се само некои од коментарите под овој нејзин пост.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by majasuput (@majasuput)

Патем, за да биде се по нивниот вкус, Маја и нејзиниот сопруг Ненад Татаринов изнајмија приватен стан, со цел целосно да го опремат оној што го поседуваа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by majasuput (@majasuput)

– Јас веќе избрав сè, но веројатно ќе додадеме уште. Станот беше целосно срушен затоа што решивме да го преуредиме со нов мебел и нова енергија, бидејќи досега немавме детска соба, така што таа просторија сега се гради од нула. Додека мојот сопруг со дизајнери на ентериер и архитекти е одговорен за комплетниот стан, јас не му го давам на никого да уредува во собата на бебето. Јас сама се посветив таму и точно знам што сакам. Во моментов живееме во изнајмен стан и чекаме неколку дена да биде готова нашата оаза и дури тогаш ќе започне со опремување – заклучи пејачката за „Вечерњи лист“.

Останати вести од Радио Милева