Радио Милева

Маја Беровиќ за првпат ја покажа мајка си која за една година драстично го смени имиџот (фото)

Маја Беровиќ за првпат ја покажа мајка си која за една година драстично го смени имиџот (фото)
фото:маја беровиќ/инстаграм

Популарната пејачка Маја Беровиќ објави фотографија со нејзината мајка Олга, која ги воодушеви сите со својот изглед, но и со промената на имиџот од минатата година.

Маја умешно ги криеше членовите на семејството кои живеат во Босна, сè до минатата година кога нејзината сестра Јелена беше на нејзиниот настап, а поради атрактивниот изглед, сите ја забележаа.

Пејачката сега покажа како изгледа нејзината мајка за првпат и објавуи фотографија од неа на социјалната мрежа Инсатграм, а поради младешкиот изглед, им се допадна на следбениците на пејачката.

фото:маја беровиќ/инсатграм

Беровиќ сега сподели фотографија на своите „стои“на Инстаграм каде е заедно со нејзината мајка, а двете позираат прегрнувајќи се и со насмевка на нивните лица. Она што го привлече вниманието на сите е дека Маја за разлика од нејзината сестра не личи на мајка си.

Олга порано имаше долга црна коса, но реши да ја смени, а сега има сосема кратка коса. Заедно со споменатата фотографија, Маја објави и емотикон од срце, а секогаш истакнува мама Олга и е најголема поддршка и ветер во грбот во животот.

Погледнете како изгледаат мајката и сестрата на Маја:

фото:маја беровиќ/инсатграм

Останати вести од Радио Милева