Радио Милева

Мадона објави снимка на која ја пие сопствената урина, а тука не е крајот на лудилото (видео)

Мадона објави снимка на која ја пие сопствената урина, а тука не е крајот на лудилото (видео)
фото:мадона

Поп кралицата Мадона (61) во моментов е на нејзината турнеја наречена „Мадам Х“, која привлекува големо внимание поради ненадејното рушење рекорд на цената на билетот.

Овој пат, таа објави видео на Инстаграм на кое се гледа како се опоравува по исцрпувачкиот концерт. Во позадина се слуша рап музика, додека Мадона скока и боксува со својот тренер, а потоа влегува во када полна со мраз.

Она што ги згрози нејзините следбеници, барем доброто мнозинство, е фактот дека на крајот на видеото, Мадона пие чаша течност која наводно е нејзината урина.

фото:мадона/инстаграм

Како што рече таа – најдобро е да ја пиете откако ќе излезете од студената вода.

– Ќе го започнеме ли предизвикот со ледена бања? Најдоброто лекување за повреди – напиша Мадона.

Видеото досега доби над 1,1 милиони прегледи, а коментарите се различни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna) on

„Затоа нејзиното име започнува со Луд (луда)“, „Ова е како Лејди Гага“, „Луда си“, „Зошто го правиш ова?“, Се некои од коментарите.

– Зошто Мадона ја користи просторијата за олеснет пристап за лица со посебни потреби? Ова е фрустрирачки за луѓе како мене кои се во инвалидска количка. Не сум задоволен – напиша еден човек.

Останати вести од Радио Милева