Радио Милева

Луна ќе се омажи за милионер: Астролог откри што ја очекува Џогани

Луна ќе се омажи за милионер: Астролог откри што ја очекува Џогани

Астрологот Душко Величковиќ тврди дека Луна Џогани ќе биде многу успешна во светот на модата, ќе стане популарна како Викторија Бекам.

Според него, Луна ќе остане бремена за 3,4 години кога ќе запознае многу моќен маж за кого ќе се омажи. Пред тоа, ќе има уште неколку кратки врски, но и еден пропаднат брак.

 

View this post on Instagram

 

Queen 👑 #LunaDjo 💋

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

„Луна е многу емотивна личност, а тоа е карактеристично за Рибите во хороскоп. Јас веќе кажав дека оваа година ќе биде ужасна за Луна и така ќе остане некое време. Кон средината на следната година таа ќе го заборави Слоба. Но, тој нема да биде оној вистинскиот. Ќе има уште неколку врски од неколку месеци, а ја очекува и еден брак или вонбрачна заедница. Меѓутоа, тој нема да биде нејзината судбина, вистинскиот маж ќе го најде за четири години. Ќе се омажи за него, а ќе изгради кариера како модна дизајнерка“ вели Величковиќ и додава дека на Луна и е судено да биде популарна.

Тој истакна дека Луна ќе биде најпопуларниот член на семејството на Џогани.