Радио Милева
заразени?

Луна и Гаги Ѓогани во исто време завршија во болница: Таткото и ќерката се заразени со иста бактерија? (ФОТО)

Луна и Гаги Ѓогани во исто време завршија во болница: Таткото и ќерката се заразени со иста бактерија? (ФОТО)

Луна Ѓогани вчеравечер се вклучи во лајв видеото на татко и Гаги на Инстаграм, велејќи дека има проблеми со стомакот и дека ќе мора итно да посети лекар.

„Утре имам закажано кај докторот, зашто имам проблеми со стомакот“ – рече Луна, но таа не навлезе во деталите по тоа прашање.

Татко и Гаги Џогани денес исто така речиси истовремено заврши во болница.

Тој за српските медиуми откри дека треба да направи анализи најверојатно поради бактерија во желудникот.

„Да, точно е. Во моментов се наоѓам во една приватна болница. Дојдов да направам анализа на крвта поради бактерија во организмот, резултатите ќе ги имам денес. Најверојатно се работи за хеликобактер, но, се надевам не е ништо посериозно“ – вели денсерот кој својата популарност јауживаше во ’90-ите заедно со Анабале во нивното по-денс дуо „Фанки Џи“.