Радио Милева

Луна Ѓогани за Анастасија Ражнатовиќ: „Ми недостасува во животот“ (видео)

Луна Ѓогани за Анастасија Ражнатовиќ: „Ми недостасува во животот“ (видео)
фото:луна ѓогани/инстаграм

Луна Ѓогани, која веќе три години е во реалити шоуто „Задруга“, претходно беше добра пријателка со Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на Цеца Ражнатовиќ, а како што откри Анабела, синот на Цеца, Вељко кој стана татко пред неколку дена, беше прва љубов на нејзината ќерка.

„Зошто се праша дали сопругата на Вељко се породи?“ беше едно од прашањата што пристигнаа за Луна од гледачите.

“Разговарав со Мирко за песната на Анастасија, па прашав дали Богдана се породи. Немав лоши намери, јас имам потреба да зборувам за неа (Анастасија). Таа е личност која ми недостасува во животот. Таа беше многу важна за мене. Јас сум Мирко го прашав за неа, затоа прашав и за Богдана “, одговорила Луна, иако многумина не верувале дека таа го надминала тоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🔱 A N A S T A S I J A 🔱 (@raznatovicanastasija) on

“Тоа нема никаква врска со Вељко. Беше пред 100 години. Тогаш дојде Мирко. Јас очигледно треба да обрнам внимание на секој збор. Излегува дека никогаш не сум преболела никој. Јас само можам да молчам и да седам. Да, јас бев заинтересиран “Го следев сето тоа надвор. Повеќе беше за Анастасија. Излегува дека сакам сè, само не Марко. Ќе бидам како Лепосава. Би сакала Големиот шеф да ме научи како да се однесувам”, додаде Луна.

Останати вести од Радио Милева